Jdi na obsah Jdi na menu
 


 Jinak co se atrakcí v našem hotelovém komplexu týče, byla rozmanitá, počínaje jízdou po pláži na koni či velbloudu, nafukovacím banánu taženém za člunem či padákem taktéž vlečeném silným člunem. Další možností byli asi jako všude vodní skútry a čím dál populárnější terénní čtyřkolky. Ceny za jednotlivé atrakce se pohybují od 15 do 40 dinárů za osobu. Takže není problém ve dvou za všechny tyto atrakce tu nechat 200Eur.

 Na pláži je přes žár slunce příjemně, jelikož od moře příjemně fouká. O Ondrovi občas nevíme, když se zahloubá do svého pískového království, což jsou však jen opravdu ojedinělé chvilky, většinou ho nemůžeme spustit z očí, aby nám někam nevzal roha.

 Kolem jsou všudypřítomní animátoři, kteří se starají o zábavu malých i dospělých.
Jednou běží program pro děti, za hoďku zas cvičení ve vodě či aerobik, večer pak představení pro nejmenší. Vše je ovšem v italštině, jelikož celá jejich parta jsou italové. Každou hodinu se něco děje, tak že kdo chce, tak se nenudí, a kdo má raději klid, může se vzdálit z centra dění na odlehlejší místa komplexu. Co se jídla a pití týče, je už z fotek vidět, že je tu o nás dobře postaráno. Při příjezdu jsme dostali na ruku oranžový náramek, díky kterému ve všech barech hotelového komplexu poznají že máme vše v ceně „all inklusiv“. Všude je pití, a v některých i jídlo během dne. V baru u menšího bazénu je gril a boxy se saláty, tak že pokud se někomu nechce přes poledne do jídelny, může poobědvat venku u bazénu v plavkách pod širým nebem. Další bar je přímo na pláži mezi slunečníky z rákosí, které jsou stylovější a líbí se nám více než z umělé hmoty a látky v klasických evropských destinacích, kde se za ně navíc platí. Zde jsou zdarma a krásně dotváří atmosféru. Moře má barvu tyrkysovou, a není tak slané jako jadran, který je svou koncentrací soli proslulý.

 Čas utíká o mnoho rychleji, než doma, ani jsme se nenadáli a máme polovinu pobytu za sebou.Dnešní večeře mi připadá opět o něco slavnostnější, jeden stůl s koktejly a dalšímu drobnými pochutinami byl připraven už v sále recepce, na každém stole byla zapálená svíčka . Ondra si pochutnával na jeho oblíbené Pizze, zmrzlině a trochu do jiných pochutin.

 Máme před sebou dva dny do konce pobytu, a nejlepší na této dovolené je, že jí strávíme s partou super lidí, která naplnila celé letadlo a pár lidí muselo letět ještě další linkou. Den je podobný ostatním, jen s tím rozdílem, že večer proběhnula Romanovo a má oslava narozenin, které máme ve stejný den. Oslava byla velkolepá, nejdříve taneční skupina stepu, po té tanečnice břišního tance a další, které tancovali zdejší tance. Aiša trochu okoukala z toho co se sama učí. Oba jsme dostali dort, Roman trochu větší ...Po večeři ještě proběhla ohnivá šou na pláži.

 Je pondělí, den před odjezdem, a v tento den jsme jeli na výlet na různá zajímavá místa na ostrově. Nejprve jsme zajeli k římské hrázi, která spojuje ostrov s africkým kontinentem, a je cca 6km dlouhá, moře je tu mělké, jak nám bylo řečeno, tak to nebyla nijak složitá stavba. Po té jsme navštívily hrnčířskou dílnu, kde jsme zkoukli výrobu, a přivezli si odtud suvenýr domů. Samozřejmě že koupě proběhla s patřičným smlouváním, ve kterém se Aiša ukazuje jako přebornice. Mnohdy se vyplatí z obchodu na oko odejít a hrát absolutní nezájem a toto mnohdy přiměje prodavače akceptovat ještě nižší cenu. Po té jsme přejeli do města Houm Cuk (asi se to píše jinak …) kde jsme si prohlédli výrobnu ručně tkaných koberců. Dělají se od těch nejhrubších, kdy metr čtverečný obsahuje cca 1500 uzlíků, a vyrábí se měsíc a půl, až po ty nejjemnější, tkané z hedvábí, kdy metr čtverečný obsahuje půldruhého milionu uzlíků, utkaných do nejjemnější vzorů. Výroba potom trvá rok a půl, a tyto koberce jsou samozřejmě neskutečně drahé. Po té jsme si ještě prošli tržiště a vrátily na oběd. Po něm jsme si ještě poslední odpoledne užívali moře,.

 Úterý, poslední den odjezdu, plánovaný odlet ve 12:30h se posouvá do pozdních nočních hodin, tak že si koupaní a sluníčko užijeme ještě tento den a stihneme o ještě jeden vydatný oběd a večeři navíc, z čehož se my i naše bříška radují… :-)

Na Ruzyni přistáváme v šest hodin ráno a rozjíždíme se do všech koutů odkud se tahle parta na tuto úžasnou párty sjela a už nyní se těšíme na další, které budeme moc v budoucnu zúčastnit.

zpět