Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rozvoj Dětí

Obrazek 

Učení hrou
 LOGICO PRIMO je určeno dětem od tří let a je vhodné pro individuální a skupinovou práci v mateřské škole, v prvních třídách speciálních škol a pro zajímavou a zábavnou domácí samouku.
   Procvičuje jemnou motoriku, zrakové a prostorové vnímání, rozpoznávání a rozlišování barev, tvarů a vzorů,porovnávání množství, orientaci na stránce (na ploše) a v prostoru, chápání a nalezení logických souvislostí, abstrahování (např. předmět-obrys-znak), soustředěnost a vytrvalost.
   Témata, obsah a ilustrace jsou orientované na dětský svět a každodenní zkušenosti dětí, nabízí tedy situace, obrázky, příběhy a postavy, které jsou jim blízké a se kterými se mohou ztotožnit.
     Děti si mohou hrát samy, s partnerem anebo ve skupině. Mohou si samy vybrat kartu, se kterou chtějí pracovat, sami si určí tempo a dobu pracovní činnosti a samy kontrolují správnost řešení úkolů otáčením karty a porovnáním barev knoflíků. Touto samostatností ve všech směrech odpadávají veškeré obavy týkající se přetíženosti, strachu z chyb, demotivace apod. Děti mají celý průběh učení ve vlastních rukách, a proto ho ani jako učení nevnímají. Dokonce jsou úkoly zvolené tak, aby děti rozuměli, co mají dělat, i bez toho, že jim někdo přečte zadání.

    LOGIO PRIMO vede děti už v předškolním vzdělávání k samostatné orientaci v určité problematice, k nalezení vhodného postupu při řešení úkolů a k vlastní odpovědnosti při kontrole správnosti.

Obrazek

 

ObrazekRámeček

Obrazek
2011 - Barvy a tvary

Obrazek
Malujeme, kutíme a stavíme

Obrazek
Ve školce

Obrazek

Na statku
Obrazek
Vnímej a povídej

Obrazek
V nemocnici