Jdi na obsah Jdi na menu
 


Úloha mentora

Mentoring – je proces, při kterém si vzdělávaný osvojuje pod dohledem jím Obrazek
vybraného školitele (mentora) dovednosti a schopnosti, jež potřebuje pro svůj odborný i sociální rozvoj.
Úlohou mentora je pomáhat pracovníkovi
při jeho
sebepoznávání a usměrňovat rozvoj jeho
kariéry, hlavní výhodou je pravidelné
poskytování
zpětné vazby pracovníkovi o jeho pokrocích.


Důležitá je volba vhodného mentora, může nás rozvíjet v různých oblastech.


Koučování
- je styl vedení lidí převzatý z oblasti sportu.   
  • Koučování jako forma poradenství, kdy kouč je k dispozici manažerům, kteří se na něho mohou obrátit s řešením svých problémů. Poskytuje radu, pomoc či stanovisko při řešení určitých úkolů nebo problémů s cílem zvýšit výkonnost celého týmu.

    Vliv osobního mentora či kouče nic nenahradí a každý, komu jde o svůj rozvoj by měl nějakého mít. Je však potřeba si také uvědomit jeden fenomén. Pokud už máme to štěstí, že nám naší cestu životem protne někdo, kdo navždy změní náš úhel pohledu, posune naše vědění a vnímání světa do jiných dimenzí, tak je to velké štěstí a má to  obrovskou cenu. Vždy se tomu tak stane jen přímou úměrou k tomu, jakou cestu vědění jsme si prošli sami, než jsme tohoto člověka potkali. Nikdy nás neposune nikdo o mnoho dál, než jsme se předtím posunuli my sami a to platí vždy v těch případech, kdy z touto osobou nemůžeme sdílet nějaký delší časový horizont, což bývá často.
   Pro lepší pochopení výše popsaného uvedu příklad. Pokud bychom měli to štěstí a mohli třeba týden strávit s někým takovým jako je Waren Buffet, Robert T. Kiyosaki či Donald Trump, tak i kdyby nám každý z těchto velikánů chtěl předat během tohoto týdne vše co je za týden předat možné a naše porozumění angličtině by odpovídalo 20%,  tak přesně tolik bychom si z pobytu s těmito lidmi odváželi domů. Ne více, ne méně. Hloubka námi získaných informací je totiž vždy úměrná šířce našeho vlastního chápání a úhlu pohledu. Musím se přiznat, že tento fakt je zřejmě tím nejsilnějším motorem k mému dalšímu vlastnímu růstu. Chci být připraven na setkání s každým, kdo mne může posunout v mém vědění o kus dál, a mít klid v duši z toho, že jsem udělal maximum proto, abych si z takového setkání odnesl maximum z toho, co jsem byl schopen v daný okamžik setkání pochopit. Ke knize se člověk může vrátit snadno. Setkání s úžasným člověkem se mnohdy vrátit nedá.
   To je také ten důvod, proč se nám může stát, že když poprvé otevřeme nějakou knihu, že nás zaujme např. tak na 30% a když se k ním třeba po několika letech vrátíme, tak jsme z ní fascinováni, jakou hloubku myšlenek v ní při druhém či třetím čtení objevujeme. Dá se v tomto příkladě předpokládat, že čitatel do knihy při prvním čtení ještě "nedorostl"... Tu samou zkušenost může zakusit, když si jedeme zopakovat nějaký seminář atp. Hezké na tom je to, že čím více se člověk na cestě k moudrosti propracuje, tím více jej táhne další poznání. Proto je možná pro někoho těžké začít číst místo červené knihovny knihy o osobnostním růstu. Ze začátku mu moc neříkají, ale čím déle je čte, tím více si po jejich přečtení odnáší a tím více se těší na to, až otevře další knihu či navštíví další nějaký seminář. Mnohdy také zjišťuje, že čím víc toho ví, tím víc si připadá, že toho ještě neví dost.       
   Mentoři, se kterými jsme se mohli setkat či na živo vidět a  které kladně ovlivnily růst můj či mé ženy naleznete zde.

zpět