Jdi na obsah Jdi na menu
 


To nejlepší o leadershipu

Opět bych se s vámi chtěl podělit o dojmy z knihy, kterou jsem právě dočetl a dát tip na její pořízení do vaší knihovny. Jmenuje se "To nejlepší o Leadershipu", kterou vydalo nakladatelství ISI (Czech), s.r.o. Tato velice čtivá a poutavá kniha obsahuje 10 kapitol. Každou z nich  napsal jeden z deseti v současné době nejvlivnějších lektorů v Americe. 

pro zveštění klikněte na obrázek

Obrazek


Touto cestou bych Vám rád zprostředkoval malou ochutnávku toho, co mne v knize zaujalo nejvíce. Nebude to však jednoduché, jelikož bych zde musel přepsat půl knihy. Zde je ukázka jedné z kapitol.

Deset klíčových vlastností velkých leadrů

1. Velcí leadeři mají charakter - Podstatou leadershipu je charakter. K tomu patří bezúhonnost a čestnost. Jakmile je leaderův charakter zkompromitován, ztratí i veškerou úctu. Charakter je páteří velkých leaderů.

"Vy mínus majetek rovná se charakter"
anonym

2.Velcí leadeři nepostupují sami - Dobrý leader si nenárokuje veškeré uznání. Místo toho ho předává lidem, kteří ve skutečnosti práci vykonali. Mnoho leaderů bohužel v této oblasti neuspěje, a nakonec se jim ani nepodaří získat důvěru a loajalitu lidí, s nimiž pracují. Leadeři, kteří nakonec neuspěli, měli příliš velké ego, aby byli příliš nezávislí a měli vysokou potřebu autonomie.. Chyběla jim touha a smysl pro budování silných, loajálních vztahů se svými spolupracovníky či zaměstnanci.

"Pouze život, který žijeme jeden pro druhého, stojí za to"
Albert Einstein

3. Velcí leadeři navazují přátelství - Přátelské vztahy velkých leaderů jsou založeny na ctě a důvěře, kterou cítí k lidem, s nimiž pracují. K této schopnosti se nelze vypracovat přes noc.Musí ýt kultivována po určitou dobu a vychází z upřímného zájmu o druhé a z úcty k nim. Velcí leadeři umí dosáhnout toho, aby si lidé na jakékoli úrovni připadali důležití. Výhružky a strach nepatří k jejich taktikám v oblasti leadershipu.

4. Velcí leadeři přebírají odpovědnost - Jako leader jste vy a a jen vy odpovědní za vše, co ti, kteří Vás následují učiní nebo neučiní.

5. Velcí leadeři řeší problémy - nejen řeší problémy, ale mají také schopnost problémy rozpoznat. Jednou ze zkoušek leadershipu je schopnost poznat, problém ještě předtím, než vyústí v nouzovou situaci.

" V životě člověka nastane čas, kdy musí popadnout býka za ocas a čelit situaci"
W.C.Fields

6. Velcí leadeři se umí rozhodnout - umí pozorovat, zpracovávat a postupovat kupředu a to vše bez zbytečných průtahů. Nedostanete se na vrchol, když budete váhat a odkládat důležitá rozhodnutí.

"Rozhodnost není smam o sobě ctností. Když se rozhodneme, že se nebudeme rozhodovat, je to rozhodnití. Když však nedokážeme rozhodnout, je to selhání."
Generál George Patton

7. Velcí leadeři vědí, jak delegovat a předávat pravomoci - delegovat neznamená přenechávat pravomoci. Ve většině případů byli zaměstnanci delegováni pro určitý projekt s konkrétními odpovědnostmi, nedostal však pravomoc učinit důležitá rozhodnutí, aniž by se před tím mulseli někoho zeptat, například "šéfa".

Dobrý leader je ten, který je natolik rozumný, aby si dokázal vybrat dobré lidi, kteří udělají to co chce a po té se dokáže natolik ovládat, aby se jim přitom nevměšoval do práce.
Theodore Roosevelt

8. Velcí leadeři umí motivovat - to neznamená, že překypují charizmatem, i když to není určitě na škodu! Znamení to jen, že vědí, jak motivovat lidi. Je hodně pěkně nudných generálních ředitelů, kteří však vědí, co lidi dokáže nabudit. Znají sílu a techniky motivace a vědí, jak je používat. Ať už je to poplácání po zádech, blahopřejná zpráva nebo program pobídek s promyšleným odměnami, chápou, na co lidé zareagují. A také podle toho jednají.

"Naší hlavní potřebou v životě je mít někoho, kdo nás donutí udělat to, co udělat můžeme."
Raplh Waldo Emerson

9. Velcí leadeři projevují vděčnost - velký leader si nikdy nenechá ujít příležitost projevit uznání, i když jde jen o poděkování či poplácání po zádech. Ví, jakou moc má uznání. Je to motivační faktor, který dokonce může udržet ty nejlepší lidi. Důvodem číslo jedna, proč lidé přechází do jiných společností je ten, že mají pocit, že je jejich zaměstnavatel neuznává. Velcí leadeři vědí, jak důležité je projevovat uznání a také podle toho jednají.

"Je něco, co je mnohem vzácnější. Něco vzácnějšího než schopnosti. Je to schopnost rozpoznat schopnosti."
Robert Half

10. Velcí leadeři se učí - leader si nikdy nenechá ujít příležitost něco se naučit. Učí se od lidí, s nimiž pracuje, od expertů ve svém oboru i mimo něj, na seminářích. Velcí leadeři se kromě toho nechávají všemi poznatky inspirovat.

"Hlupák se dokáže učit z vlastních zkušeností, ale jen moudrý člověk se dokáže poučit ze zkušeností druhých."
Démokritos