Jdi na obsah Jdi na menu
 


"Využijte krizi jako výhodu"

Tento článek doporučuji všem, kteří hledají způsoby, jak ze současné situace hospodářské recese "ven". Zakupte červencové číslo časopisu "Moderní řízení". Je v něm hezký článěk na toto téma.

Obrazek


"Biologie vůdcovství"

je dalším zajímavým článkem v tomto čísle. Příspěvek  v mnohém z vědeckého hlediska potvrzuje to, co jsem o vůdcovství
zhruba dva týdny před vydáním tohoto čísla napsal v příspěvku zde . Popisuje tři faktory - tipy neuronů, které ovlivňují sociální inteligenci vůdce.

Tím prvním je nedávný snad nejsenzačnější  úspěch neurovědy a sice objevení zrcadlových neuronů, které způsobují, že lidé napodobují a zrcadlí, co dělají jiní.

Druhým faktorem je existence neuronů vřetenových buněk, které přímo ovlivňují intuici člověka.
A třetím faktorem jsou neurony zvané oscilátory, které regulují pohyby lidí vůči sobě navzájem.

V článku je  citace: "Samotný přístup cukr a bič nemá neurální smysl. Tradiční motivační systémy prostě nedokážou dostat z lidí maximální výkon.

Ve zmiňovaném článku je také malý testík, který by Vám měl ukázat, do jaké míry jste sociální vůdce. viz obrázek níže. Každé číslo tohoto měsíčníku mě vždy hodně obohatí, a všem, kteří to myslí se správným řízením firmy či lidí vážně bych předplatné tohoto časopisu vřele doporučil.

Obrazek"Důvěřujete svým spolupracovníkům?"

s podtitulem - Pokud ano, začněte delegovat
je poslední článek, na který bych chtěl v tomto vydání upozornit. Díky delegování má šanci majitel firmy, či manažer získat čas, na to co potřebuje. Z titulu a podtitulu je zřejmé, co je první nezbytnou podmínkou delegování, důvěra v lidi, které řídím.     

zpět