Jdi na obsah Jdi na menu
 


Audiokniha od Dale Carnegieho

 

 

Obrazek

 
Zajímáte-li se o osobní rozvoj, jméno Dale Carnegie vám jistě není cizí. Americký myslitel z první poloviny minulého století byl jedním z prvních průkopníků tohoto oboru a celý svůj život zasvětil vzdělávání a školení lidí, kteří toužili po úspěšné kariéře. Jeho rady a poučení se staly prvními příčkami na žebříku úspěchu mnoha slavných lidí. A co víc – i o několik desetiletí později jsou stále aktuální.

   

Kniha  "Jak získávat přátele a působit na lidi" se dodnes těší obrovskému úspěchu a stala se jednou z nejlépe prodávaných knih všech dob. Po vydání byla okamžitě byla přeložena do několika světových jazyků a po celém světě se prodaly miliony kopií. Jeho knihami se inspirovali jak obyčejní lidé, tak i velcí myslitelé a Carnegieho nástupci následujících let. Jejich společnou myšlenkou je, že se díky sebevzdělávání a osobnímu rozvoji můžete stát lepším člověkem. V čechách po té vyšla také v audio podobě.

Obrazek


ukázky z audio knihy: nábor pravovníka , otec zapomíná , seno , úsměv


Citáty D. Carnegieho:

„Mnoho důležitých věcí na světě bylo dokončeno lidmi, kteří ve svém úsilí pokračovali i když to vypadalo, že nemají žádnou naději,“

 „Dělejte to, z čeho máte strach. A dělejte to opakovaně. To je nejrychlejší a nejjistějších způsob, jak strach porazit.“

„Většina z nás má mnohem víc odvahy než je množství, o kterém sníme“ a „Pokud budete věřit, že uspějete, pak se vám to podaří“.

„Nikdy nedosáhnete opravdového úspěchu, pokud nebudete mít rád to, co děláte,“

„Většina z nás má mnohem víc odvahy než je množství, o kterém sníme“ a „Pokud budete věřit, že uspějete, pak se vám to podaří“.

 Tajemství ovlivňování lidí nespočívá v tom, jak jste dobrý vypravěč, ale více v tom, jaký jste dobrý posluchač"

Trápily mě problémy, že nemám ani na boty, dokud jsem nepotkal toho, co šel i bez nohou"

Nesnažme se nikdy vyrovnat účty se svými nepřáteli, protože když to uděláme, ublížíme vždy víc sami sobě než jim. Udělejme to jako generál Eisenhower: nikdy neztrácejme ani minutu přemýšlením o lidech, které nemáme rádi".

Pamatujte, že když vás zezadu kopou, jste vpředu".

To co děláme ve srovnání s tím, co bychom mohli udělat, je tak nicotné, jako bychom chtěli srovnávat vlny na hladině oceánu s jeho nezměrnou hloubkou".

Jediný způsob, jak vytěžit z hádky maximum, je se jí vyhnout".


Podobná témata:

Magazín Success: Nejlepší knihy pro váš úspěch

Návod k maximálnímu užitku ze čtení knih

Dale Carnegie: Úspěšný průkopník osobního rozvoje

Dale Carnegie: Jak být efektivní v sociální interakci, I.díl

Dale Carnegie: Jak být efektivní v sociální interakci, II.díl 

zpět

 

Fotografie