Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hra FINANČNÍ SVOBODA

Hra, která by byla mnohem bližší reálnému životu, ve které byste mohli použít třeba penzijko nebo stavebko a zjistit, jak s těmito produkty dopadnete třeba za 30 let, na českém a slovenském trhu dlouho chyběla. To se už ale změnilo...

Jak pomocí jednoduché hry získat jistotu, že o své peníze nepříjdete
...ať je krize jakákoliv

Obrazek

30 let finančních zkušeností za 90 minut

Naším posláním je pomoci co nejvíce lidem k finanční nezávislosti. Nejprve jsme začali s poradenstvím, ale protože je v našich silách pomoci při osobních setkáních pouze zhruba 100 klientům měsíčně, hledali jsme způsob, jak  předat naše rady a zkušenosti dalším lidem.

A tak jsme začali školit bakéře a finanční poradce. Pro tento účel jsme vyvinuli 2denní finanční simulaci Finanční svoboda, jejíž účastník získává za 1 den 30 let praktických poradenských zkušeností a zjišťuje, co dělá dobře a v čem jsou jeho rady pro klienta nebezpečné. Této simulace se za posledních 5 let už zúčastnilo zhruba 2500 bankéřů a finančních poradců v České republice a na Slovensku.

Po skončení tohoto kurzu se nás účastníci často ptali: „Máte tuto simulaci v podobě, kterou bych si mohl koupit a zahrát se svou rodinou, klientem nebo známými, aby i oni zjistili, jak s tím, co mají, dopadnou za 10, 20 nebo 30 let?“ A tak jsme po 5 letech vývoje  vytvořili upravenou verzi této simulace v podobě deskové hry FINANČNÍ SVOBODA.

Dvě hodiny zábavy, které (za)chrání vaše peníze


Desková hra FINANČNÍ SVOBODA je finanční simulace reálného života české rodiny a vašim cílem je splnit jejich cíle a dovést je k finanční nezávislosti. Takže kromě toho, že zažijete spoustu legrace, tak navíc hraním objevíte chyby, které se svými penězi děláte. A díky tomu je už pak v reálném životě neuděláte.

Ze začátku ve hře používáte stejné produkty, jaké sami máte v reálném životě. Na konci hry ale zjistíte, že s těmito produkty vaše rodina svých cílů nedosáhne. Z toho vyplyne nepříjemná pravda: že ani vy v reálném životě nedosáhnete vašich cílů. Dalším hraním ale postupně objevíte chyby, které splnění cílů hry ohrožují a najdete způsoby, jak se jim vyhnout. A tak se jim vyhnete i v reálném životě.

Ve FINANČNÍ SVOBODĚ zjistíte, jak na tom budou finanční produkty, které sami máte za 10, 20 nebo 30 let. Ve hře můžete uzavírat stavební spoření, penzijní připojištění, pojišťovat své klienty třeba kapitálovkou nebo investičkem, brát si hypotéku a spotřebák a nebo investovat, například do podílových fondů. Chcete zjistit, jak v dlouhodobém období dopadnou produkty, které sami každý měsíc platíte?

Co si při hře uvědomíte?

    * Jak využívat dluhu k bohatnutí a ne k chudobě.
    * Zjistíte, jak klienty nepojišťovat ani moc, ani málo.
    * Naučíte se rozlišovat mezi dobrými a špatnými investíčními příležitostmi.
    * Naučíte se, jak optimálně rozkládat majetek a co dělat s penězi, které vám každý
       měsíc zbudou, abyste dosáhli svých cílů.
    * Naučíte se mít disciplínu.
    * Získáte nadhled. Odbouráte stresy z krátkodobého vývoje, protože se naučíte
       sledovat vývoj na trzích z dlouhodobého       hlediska, kdy v období například 10
       let je podobná krize jako ta současná pouhým „zaškobrtnutím“ na dlouhodobém
       roustoucím        trendu.
    * Objevíte metody, jak se proti propadům na trzích nejen bránit, ale i na nich
       vydělávat.

1. část - Seznámení s hrou a s rodinou2. část - Jak hrajeme

 

zpět
Více o hře na www.financnisvoboda.cz
 

Fotografie