Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bruslení Citická a Habartovská stezka

Tak jsme dnes vyrazily na novou cykostezku. Má dvě části. Nám se více líbí část z Citic do Hlavna, je na ní méně lidí a zdá se nám malebnější. Když chce člověk sebou vzít měnšího prcka na malém kole, tak je vhodnější, než první část ze Sokolova do Citic, jelikož je i rovinatější. Taktéž pro bruslaře začátečníky, kteří se ještě neumí tak bravurně vyhýbat či rychle zastavit. Končí u železničního přejezdu v Hlavně, odkud se na ní dá také najet.
      První část ze Sokolova do Citic je však delší. Autem doporučujeme přijet do Citic a dát si jí směrem do Sokolova a zpátky, jelikož její začátek začíná u konce starého náměstí, pod schody u mostu který vede nad Ohří. Tudíž přesun po obutí bruslí u auta je dost náročný ne-li nebezpečný. 
   Dalším hezkým místem, kam se můžete vydat na kole či bruslích je okruh nedaleko Habartova. Směrem na Lítov je cca po 300m odbočka do leva po panelové cestě.
Okruh vede kolem dvou jezer. Je celkem rovinatý až na pár vijímek ke který patří úvodnímu sjezd z parkoviště. Pokud jste úplní začátečníci, tak se přezujte až na okruhu. Povrch je stejně jako v Citicích skvělý.V létě zde možnost se rovnou vykoupat.

Na další cyklostezky v Karlovarském kraji se můžete podívat podívat zde

Podobná témata:

Dovolená na In-Line

Inline-online.cz

Sportobchod.cz

zpět